,

Трамп: Ормуз ће бити потпуно и бесплатно отворен до петка

ФОТО: REUTERS/Dado Ruvic

Амерички председник Доналд Трамп изјавио је данас да ће Ормуски мореуз, бити „бесплатно“ и „потпуно отворен до петка“.

– Добре ствари се дешавају. Бродови сада почињу да се крећу. До петка ћемо имати Ормуски мореуз потпуно отворен – рекао је Трамп новинарима у француском граду Евијан на маргинама самита Г7, преноси Скај њуз.

Одговарајући на питања новинара, док је био у друштву лидера Уједињених Арапских Емирата, шеика Мохамеда бин Заједа ел Нахјана, Трамп је инсистирао да је однос САД са Ираном „сада нормализован“.

– Пролаз ће бити отворен без наплаћивања путарине и биће потпуно бесплатан након 60 дана… Када се трајно отвори, биће бесплатан – казао је Трамп.

Трамп је најавио да ће одржати конференцију за новинаре како би новинарима прочитао тачну формулацију меморандума о прекиду ватре са Ираном, наводећи да је то „веома важан документ“.

Он је раније данас новинарима рекао да меморандум о разумевању са Ираном јасно наводи да Иран неће имати нуклеарно оружје.

Амерички председник је додао да му се допада идеја да проследи споразум са Ираном на разматрање у конгрес САД.

БАНЕР