,

Иран тврди да нема нових обавеза о нуклеарном програму после разговора са САД

ФОТО: Shutterstock/grynold

Иран током разговора са Сједињеним Америчким Државама у Швајцарској није преговарао о свом нуклеарном програму нити је прихватио било какве нове обавезе, изјавио је данас портпарол иранског Министарства спољних послова Есмаил Багеи за иранску новинску агенцију ИРНА.

Он је истовремено навео да ће се сарадња Техерана са Међународном агенцијом за атомску енергију (ИАЕА) наставити у складу са постојећим процедурама, одлукама иранског парламента и Врховног савета за националну безбедност Ирана.

Раније данас, потпредседник САД Џеј Ди Венс изјавио је да је Иран пристао да позове у своју земљу инспекторе ИАЕА.

– То је велика прекретница за амерички народ. Постављен је веома добар темељ за коначни споразум – рекао је Венс и додао да је то велики корак ка денуклеаризацији Ирана.

БАНЕР