Председник Србије Александар Вучић изјавио је, поводом истраживања рејтинга политичких странака, да СНС-у, да се данас одржавају избори, не би било лако да победи, али да би другима било још теже.
Вучић је, током вожње аутобусом у оквиру свечаног пуштања у саобраћај деонице Моравског коридора Прељина – Адрани, одговарајући на питање новинара да прокоментарише најновије истраживање агенције „Фактор плус“ према којем би, да су избори у недељу, СНС освојила 47,1 одсто, а студентска листа 30,7 одсто, позвао још једном све грађане на скуп који ће бити одржан 27. јуна на платоу испред Скупштине Србије у Београду.
– Што се тиче процената за политичке странке, да су данас избори, нама не би било лако, али другима би било можда још теже да победе, тако да ја то тако дефинишем. Свакако, биће једна тешка утакмица“, истакао је Вучић.
Како је рекао, кратко је само погледао то истраживање, а то су подаци који њега иначе најмање занимају.
ПОВЕЗАНЕ ВЕСТИ
– Занимају ме друге ствари. Не постоји, чини ми се, ни једно место у Европи где имате позитиван тренд кретања. То вам је сад Мађарска, вероватно због промене власти, а људи мисле да се Србија креће у добром смеру. То су страшно важне ствари, много сам срећан што је у Србији и даље позитиван тренд, што људи верују свом руководству и што виде да се земља креће у добром смеру. То је за мене једно важно истраживање – казао је Вучић.
На питање како коментарише поруке са питањем зашто је данас отварао ауто-пут да иду блокадери бесплатно, Вучић је казао да су и то грађани Србије.
– И обезбедили смо им да иду џабе. Бесплатно – додао је Вучић.
На питање како коментарише то што на опозиционим медијима вређају оне који пешаче из разних делова Србије ка Београду на сутрашнбји скуп, Вучић је казао да се свако креће у границама своје покварености.
„Обично на себе мисле“, казао је Вучић.
ФОТО: TANJUG/ DEJAN ŽIVANČEVIĆОдговарајући на питање како коментарише то што се у појединим медијима пише о његовом немачком саветнику Јергу Хескенсу и да она „ради за немачку економију“, Вучић је истакао је да је Хескенс радио у претходној влади, да га је видео као паметног човека и узео га да ради заједно са њим.
– Поносан сам на његов рад. Он је Чачку допринео на тај начин што је обезбедио 1. 080 радних места у компанији Ворwерк. Ја бих довео тешко. Ја сам после тога заједно са Синишом Малим и осталима обезбеђивао услове за њих, али нам је тај човек по том питању много помогао. И добро су ме подсетили, сад кад будем делио одликовања да и њему дам једно одликовање за изузетан рад и труд. Тако да хвала им на томе што су ме подсетили, јер понекад заборавим веома заслужне људе у свему ономе што су Србији допринели – додао је Вучић.
На питање како коментарише поједине наводе медија да је Србија постала „сервисна економија“, рекао је да је Србија постала једна од најбрже растућих економија у Европи.
– Далеко смо ми да бисмо се поредили са моћном Немачком, али много брже растемо и много брже смањујемо ту разлику између нас и њих него било ко други – истакао је Вучић.
Додао је да се увек радује отварању ауто-путева и упитао да ли се неко са стране радује томе.
– Имамо супер сарадњу са ЕБРД-ом, ЕИБ-ом, стварно супер сарадњу, веома сам срећан. То су агенције Европске уније, веома сам срећан због те сарадње. Они не финансирају изградњу путева већ 6-7 година, раде само пруге и све друго, путеве неће нико више да финансира. Путевима ћемо, када изградимо још ових 435 км, да будемо у прве три земље Европе по квалитету и броју километара ауто-путева пропорционално нашој територији – додао је председник.

