Званично: Партизан се растао са Американцем

ФОТО: TANJUG/ DEJAN ŽIVANČEVIĆ

Амерички кошаркаш Стерлинг Браун није више играч Партизана, саопштио је београдски клуб у понедељак у поподневним сатима.

Браун је од лета 2024. године играо за Партизан, а прошле сезоне у Евролиги просечно је бележио 13,7 поена, 2,8 скокова и 2,3 асистенције, док је у АБА лиги имао 10,7 поена, 2,5 скокова, 2,5 асистенција.

„Стерлинг Браун наставља каријеру у другом клубу. Након две сезоне у црно-белом дресу, доскорашњи бек Партизана ће уз договорено обештећење променити средину и наставити каријеру у другом тиму“, навео је Партизан.

Медији су раније пренели да ће Браун потписати уговор са литванским Жалгирисом.

БАНЕР