Земље ЕУ називају Русију главном претњом, али остају зависне од њених енергетских ресурса, изјавио је потпредседник САД Џеј Ди Венс.
О томе пишу РИА Новости.
„Зашто су, узгред буди речено, Европљани, док су изјављивали да Русија представља највећу претњу националној безбедности, себе учинили потпуно зависним од непоузданих извора енергије?“, упитао је он, говорећи у Будимпешти.
Мађарски премијер Виктор Орбан је раније изјавио да Европи прети и енергетска и финансијска криза.

