Министар правде Ненад Вујић разговарао је данас са делегацијом Међународног монетарног фонда (ММФ) у Србији, на челу са шефицом Мисије Анет Кјобе, о унапређењу процеса дигитализације правосуђа у Србији.
На састанку је истакнута важност модернизације правосудног система кроз примену савремених дигиталних алата, који доприносе већој ефикасности, транспарентности и доступности правде грађанима и привреди, наведено је у саопштењу Министарства правде.
Такође, разговарано је о изазовима у имплементацији дигиталних решења, као и о могућностима за унапређење сарадње у циљу јачања институционалних капацитета и усклађивања са међународним стандардима.
ФОТО: TANJUG/ MINISTARSTVO PRAVDEВујић је упознао представнике ММФ-а са досадашњим резултатима Министарства правде у области дигитализације, као и са планираним активностима усмереним на даљи развој е-правосуђа.
Делегација ММФ-а је изразила подршку реформским процесима у правосуђу Србије, посебно у делу који се односи на дигиталну трансформацију, као кључни фактор за унапређење пословног окружења и владавине права.
Саговорници су изразили посвећеност даљој сарадњи кроз размену експертизе и подршку пројектима који доприносе даљој модернизацији правосудног система Србије.

