Амерички државни секретар Марко Рубио истакао је да ће преговори и одржавање прекида ватре у Либану бити одвојени од било каквог договора са Ираном.
“Тај процес је одвојен. Одвојен је јер је Либан суверена земља. Разговараћемо и директно ћемо сарађивати са либанском владом“, рекао је Рубио.
“Постоји иранско питање у вези са Либаном, а то је њихова подршка и спонзорство Хезболаха. И зато ће се тај фактор разматрати у оквиру наших разговора са Иранцима. Али што се тиче будућности Либана, она припада либанском народу кроз њихову суверену, изабрану владу. И са њима ћемо сарађивати”, закључио је Рубио.

