Партизан наставља да ради на јачању тима за сезону 2026/27.
Клуб из Хумске је платио 1.400.000 евра Торину за Дембу Сека који је са „парним ваљком“ продужио уговор до 2029. године.
Сенегалац је прошлу сезону провео у Партизану као позајмљен играч „бикова“. Он је у свим такмичењима одиграо 39 утакмица, уз учинак од шест голова и 10 асистенција.
- Партизан обавештава јавност да је, након постигнутог договора о повољнијим условима реализације откупа, комплетирао трансфер Дембе Сека из италијанског Торина и да је сенегалски офанзивац потписао уговор са црно-белима до лета 2029. године. Сек је током претходне сезоне носио дрес Партизана и постао један од важних играча у офанзивном делу екипе. У црно-белом дресу је до сада одиграо 39 утакмица у свим такмичењима, постигао шест голова и уписао десет асистенција. Рођен је 10. фебруара 2001. године у Гедиавајеу у Сенегалу, висок је 190 центиметара и примарно наступа на крилним позицијама у нападу. Пре доласка у Партизан, значајан део каријере провео је у италијанском фудбалу, наступајући за СПАЛ, Торино, Фрозиноне и Катанцаро – стоји у објави црно-белих.
Подсетимо, Партизан је до сад у летњем прелазном року довео Милана Алексића, Алека Зековића, Чаку Траореа и Еика Којзека.

