Руски војници успешно напредују у области Сергејевке у ДНР, изјавио је лидер региона Денис Пушилин.
„На красноармејско–добропољском правцу видимо борбе на прилазима насељима Белицко, Павловка, као и Нови Донбас. У рејону Гришина уочавамо побољшање позиција и напредовање у правцу Сергејевке“, рекао је он.
Насеље Сергејевка налази се на око седам километара од Краматорска. Тај град чини велику агломерацију са Славјанском и Константиновком и има кључни значај за Оружане снаге Украјине као транспортно-логистички чвор и утврђено подручје.
Пушилин је прецизирао да су војници побољшали позиције у рејону Татјановке и Пришиба, лишивши украјински гарнизон путева снабдевања. Ова села се налазе дуж реке Северски Доњец код града Свјатогорска, на чијим се ободима воде борбе, пише Спутњик.

