Руски министар спољних послова Сергеј Лавров изјавио је данас да Сједињене Америчке Државе желе да купе европски део Северног тока да би препродавале руски гас.
– Американци тренутно преговарају, или су нам бар рекли да је то њихов план да купе европски део ‘Северног тока’. Да га обнове и преузму контролу. Али, ништа осим нашег гаса преко гасовода се не може пумпати“, рекао је Лавров, говорећи на 12. Међународном научном и стручном форуму „Примаковљева читања – преноси Спутњик.
Он је закључио да ће Русија пумпати гас, а да ће га они, како претпоставља, препродавати са великом маржом. Експлозије на гасоводима „Северни ток 1“ и „Северни ток 2“ догодиле су се 26. септембра 2022. године.

