,

Ким Џонг Ун критиковао Јапан и назвао га „државом рата“

ФОТО: STR / AFP / Profimedia

Севернокорејски лидер Ким Џонг Ун критиковао је Јапан, називајући га државом рата, пренели су данас севернокорејски државни медији.

У говору одржаном на званичном састанку Ким је рекао да је „Јапан поражена азијска земља која се отворено претворила у ратну државу“, преноси агенција Кјодо позивајући се на севернокорејску државну новинску агенцију КЦНА.

– Јапан је поражена азијска земља која се отворено претворила у ратну државу користећи садашње узнемирујуће околности као прилику да се ослободи свих окова који ограничавају намеру да постане војна сила. Ово изазива снажну реакцију и озбиљну забринутост међународне заједнице – рекао је Ким.

Критиковао је Сједињене Америчке Државе и Јужну Кореју због „екстремног погоршања ситуације на Корејском полуострву“ и модернизацију војних капацитета, војне вежбе и шпијунске активности.

– Неселективне и арогантне праксе САД опасно су утицале на њихове сателитске снаге. Реалност још једном доказује праведност свих наших политичких избора и пута који смо изабрали – рекао је Ким мислец́и на Јапан и Јужну Кореју.

Током своје посете Пјонгјангу раније овог месеца, кинески председник Си Ђинпинг изразио је противљење покушајима оживљавања милитаризма очигледно мислећи на Јапан.

БАНЕР