Српски тенисер Миомир Кецмановић пласирао се у четвртфинале АТП турнира на Мајорци пошто је после великог преокрета савладао Италијана Лоренца Сонега резултатом 2:1 у сетовима – 2:6, 7:6 (7:4), 6:4.
Иако је меч отворио веома лоше, 51. тенисер света успео је да пронађе прави ритам и стигне до важне победе на једном од последњих турнира пред почетак Вимблдона.
Сонего је доминирао у првом сету и за свега пола сата игре стигао до убедљивих 6:2.
Италијан је користио готово сваку прилику на сервис гемовима српског тенисера и деловало је да потпуно контролише дешавања на терену.
Међутим, Кецмановић је у наставку значајно подигао ниво игре. Други сет донео је велику борбу без брејкова, па је одлука пала у тај-брејку. Српски тенисер био је концентрисанији у најважнијим тренуцима, добио га је са 7:4 и изједначио резултат у сетовима.
Одлучујући трећи сет донео је још једну жестоку битку. Кецмановић је успео да направи кључну разлику у завршници и искористи једну од ретких прилика за брејк.
Потом је сигурно одсервирао за победу и после два часа и осам минута игре изборио место међу осам најбољих на турниру.
Овај тријумф добија на тежини ако се зна да Сонего важи за једног од најнеугоднијих тенисера на травнатој подлози, а Кецмановић је показао да у доброј форми дочекује Вимблдон.
Српски тенисер је тако наставио успешан наступ на Мајорци и обезбедио драгоцене бодове пред трећи гренд слем турнир сезоне, где ће покушати да пренесе добру форму и на најпрестижнији турнир света.

