,

Катар и Пакистан саопштили да се разговори САД и Ирана настављају до краја недеље

ФОТО: Shutterstock/max.ku

Разговори делегација Сједињених Америчких Држава и Ирана у Швајцарској одвијали су се у позитивној и конструктивној атмосфери, а технички разговори о свим питањима наставиће се до краја недеље у одмаралишту Бургеншток, наводи се у заједничком саопштењу Катара и Пакистана, који су били посредници у разговорима.

У саопштењу, које је проследило Министарство спољних послова Катара, наводи се да је јуче на разговорима на високом нивоу, у оквиру меморандума о разумевању који су САД и Иран потписали прошле недеље, постигнут охрабрујући напредак, укључујући и успостављање механизма за даље техничке разговоре, преноси Ројтерс.

Додаје се да су две стране постигле договор о оснивању одбора на високом нивоу, који ће обезбедити политички надзор над посредништвом у преговорима.

Делегације на високом нивоу договориле су се о путу ка постизању коначног споразума у року од 60 дана, додаје се у саопштењу.

Стране су се договориле и о оснивању тела за решавање сукоба, како би се осигурало поштовање прекида војних операција у Либану, где је у току сукоб Израела и милитантне либанске групе Хезболах, коју подржава Иран.

БАНЕР