,

Фицо: Жао ми је што многе земље ЕУ подржавају наставак рата у Украјини

ФОТО: EMIL VAŠKO/News and Media/Profimedia

Премијер Словачке Роберт Фицо изјавио је да жали због тога што многе земље Европске уније подржавају наставак сукоба у Украјини, уз оцену да је конфликт могуће решити искључиво преговорима.

Он је учествовао на међународној конференцији о Украјини, која се одржава у Гдањску, где је у свом обраћању навео да Европска унија треба да подржи иницијативе усмерене на мировно решење, јер рат, како је рекао, нема војно решење, преноси РИА Новости.

– Жао ми је што приличан број премијера и земаља Европске уније подржава рат, а све нови и нови новац иде у Украјину… Данашња конференција ме је поново уверила да нема посебног интереса за окончање рата овде – навео је Фицо у видео-обраћању објављеном након скупа.

Он је додао да ће наставити да истиче потребу за преговорима, уз оцену да је боље „три године преговарати него дозволити да људи три године гину”.

Фицо је поручио да је неопходно појачати напоре усмерене ка што бржем окончању сукоба, уместо додатног наоружавања Украјине, за које сматра да продужава рат.

БАНЕР