Група Срба са севера КиМ, из Косовског Поморавља и Грачанице кренула је јутрос пут Краљева како би подржали политику председника Србије Александра Вучића, који ће данас отворити деоницу ауто-пута од Адрана код Краљева до Прељине код Чачка, на Моравском коридору.
Они носе заставе Србије и наводе да желе да подрже председника Вучића, јер он снажно подржава Србе са КиМ.
Након Краљева, они настављају пут Београда где ће се придружити сународницима са КиМ и из осталих делова Србије, да би, како наводе, на скупу на платоу испред Дома Народне скупштине који ће бити одржан сутра дали пуну подршку политици јединствене, јаке и независне Србије.
Грађани који су кренули из Грачанице окупили су се јутрос испред манастира Грачаница, одакле су кренули пут Краљева.
ФОТО: TANJUG/STRМилош Илић, који је кренуо из Грачанице, каже да желе да пруже подршку председнику Србије Александру Вучићу и политици коју води.
– Он је тај који нас уједињује, чини да будемо једна српска породица која има будућност, а будућност за нас на Косову и Метохији је од пресудног значаја за наш опстанак. Зато смо данас кренули да подржимо политику развоја земље, јер кад је Србија јака има више пројеката и финансијске подршке и за нас Србе са Косова и Метохије – рекао је Илић.
Пут Краљева и Београда кренуло је око 200 Срба из Лепосавића, Звечана, Северне Митровице и Зубиног Потока, више од 150 Срба из Косовског Поморавља и из Грачанице и околних места централног КиМ, наводи ТВ Мост.
ФОТО: TANJUG/STR– Кренули смо да подржимо политику развоја земље – рекао је Стефан Станковић из Косовске Митровице.
Скуп „Србија једна породица“ биће одржан сутра на платоу испред Дома Народне скупштине, а на њему ће, како је најављено, бити представљени планови и програм за будућност Србије.
Грађани ће на скупу имати прилику да наведу шта су за њих приоритети у развоју земље у будућности, али и да укажу на проблеме са којима се суочавају.
ФОТО: TANJUG/STRНа скупу ће бити развијена и највећа застава Србије, а посетиоце очекује богат едукативни и музички програм за све генерације.
На скуп је позвао председник Србије Александар Вучић, као и други званичници.
Председник је најавио да ће грађани који у суботу дођу на плато испред Скупштине добити папир на којем ће моћи да од 15 тема заокруже по пет најважнијих које би желели да држава уради.
На листићу који ће грађани добити остављен је и простор да свако напише оно што га мучи и да изнесе своје примедбе.

